Reklam 1

9/11/2011

11 Eylül 2001, Yılın En iyi filmi

11.09.2001 tarihinde Amerika New York'da İkiz Kulelere yapılan saldırı bence 2001'in en iyi filmi Oscar'ını almalı.  Zira aslında her ne kadar Usame Bin Ladin 'in yaptığı bir terör eylemi gibi görülsede bence aslında bu olay Amerikan Hükümetinin de parmağı olduğu bir hikaye2.Dünya Savaşına girebilmek için Pearl Harbor limanının bombalanmasına ses cıkarmayan Amerika'nın Irak ve Afganistana saldırabilmek için elinde haklı sebep olması gerekliydi. Aylar önce yola çıkan Japonya gemilerini İngiltere ve bir çok yerden haber aldığı halde sırf 2.dünya savaşına girebilmek için önce Pearl harborda 3000 kişinin ölmesine izin verdi sonra Japonya'ya 2 tane atom bombası atıp 45 milyon kişiyi öldürdü.


Tarihten ders alamayan ABD yine kendisini önce mazlum gösterip başkasının tepesine binebilmek için resmen 11 Eylüle göz yummuştur. Bunun bir çok emaresi vardır.İnternette yeterince araştırmayla bunlar bulunur. Ben şimdilik sadece 11 Eylül'ün 10.yılında diyorumki:

İlerde çok çok farklı seylerle bir gün farkına varacağız GERÇEĞİN.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Tavsiyesi: 02 - Uzay Yolcuları

Bir otobüs yolcuğunda Türkçe dublajlı izlediğim bir filmdi. Çok iyi şekilde denk geldi aslında.İzlemek isteyip te bulamamıştım. İzlemenizi...